Чого ж чекати й до чого готуватися вже цієї осені?

Дрібні монети. Із 1 жовтня в Україні вже не можна буде розрахуватися 1, 2 та 5 копійками, повідомляє офіційний сайт Нацбанку. Якщо в когось залишаться такі “білі” монети, їх безкоштовно обмінюватимуть на монети та банкноти інших номіналів упродовж наступних трьох років у банках України. До 30 вересня 2020 року – в усіх відділеннях українських банків, а до 30 вересня 2022 року – тільки в Ощадбанку, ПриватБанку та Райффайзенбанк Аваль. Вилучені з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок утилізують, тобто цінний кольоровий метал переплавлять.

Подорожчання продуктів. Як розповів Gazeta.ua директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, до кінця вересня вересні несуттєво подорожчають овочі та цукор. На останній ціна зросте через дефіцит на світовому ринку. Однак маємо власні залишки з попередніх років. Крім того, у жовтні почнемо варити новий цукор. Менш доступною українцям стане гречка. Крупа подорожчає через зменшення пропозиції. Пшоно ж навпаки подешевшає. Щомісяця до кінця року по 1-1,5% додаватиме хліб. Чорний дорожчатиме швидше. Це пов’язано з дефіцитом жита в Україні. Також, за прогнозами експертів, традиційно з похолоданням зростуть ціни на овочі, яйця, молоко. А от картопля до кінця жовтня може подешевшати – надто вже накручені ціни через ажіотаж (від 10-12 гривень) на “другий хліб”, якого через посуху вродило в деяких регіонах цьогоріч менше.

Монетизація пільг. Із 1 жовтня в Україні запроваджується монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова. Пільги у безготівковій формі призначатимуться в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Як зазначають у Міністерстві соціальної політики, такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку.

ПДР. В патрульній поліції нагадали, що з 1 жовтня всі автомобілі за містом повинні будуть їздити з увімкненими фарами незалежно від видимості і часу доби. Такою є вимога п.9.8 Правил дорожнього руху. Вона обов’язкова для виконання і покликана підвищити безпеку дорожнього руху на затемнених ділянках дороги у світлу і темну пору доби. Працюючі габаритні вогні збільшують видимість автомобіля для пішоходів та інших учасників руху. Порушення цієї норми правил тягне накладення штрафу у розмірі 425 гривень.

Осінній призов. Із 1 жовтня стартує осінній призов юнаків на строкову службу до Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту України. Нагадаємо, призовний вік в Україні – від 20 до 27 років. Строк служби – 18 місяців, для призовників з вищою освітою – 12 місяців.

Перехід на зимовий час. В останню неділю жовтня, 27 числа, українці, можливо, останній раз переведуть годинники на годину назад у зв’язку з переходом на зимовий час. Адже країни Європейського Союзу збираються скасувати щорічні переходи на літній/зимовий час.