У Черкаському регіональному центрі підвищення кваліфікації запрацював Центр масової вакцинації населення проти COVID-19.

Про це розповідає Суспільне, передає ChesnoNews.

Заступниця начальника Управління охорони здоров’я Тетяна Бондар розповіла, що це найбільший центр вакцинації у Черкаській області: “Одночасно у центрі працює сім бригад лікарів та медичних сестер. Тут знаходиться збірний колектив, оскільки задіяними у відкритті було як місто, так і область. Це дуже зручне приміщення, хоч немає кондиціонерів, воно не прогрівається, тому усім має бути комфортно”.

Посадовиця пояснила, що пропускна здатність центру — до 1 000 людей у день: “На сьогодні тут щепитимуть вакциною Moderna, якої у наявності є більше 42 000 доз для першого щеплення. Стільки ж доз ми очікуємо ще, оскільки через 28 днів потрібно буде зробити друге щеплення від коронавірусу. За потреби ми можемо залучити і інші вакцини, які будуть наявні у місті. Нещодавно у місто надійшла вакцина AstraZeneca для щеплення людей другою дозою, також у місті є в наявності Pfizer та CoronaVac”.

Тетяна Бондар додала, що за потреби люди, вакциновані у цьому центрі, можуть звернутись в інші пункти шеплень: “У Черкасах також діють центри у Черкаському міському будинку культури ім. Кулика, у ТРЦ «Любава», відсьогодні запрацював центр у Палаці молоді, що у південно-західному районі, а також в поліклінніках”.

Працює центр з 09:00 до 16:00 години щоденно. Оскільки є потреба у додаткових пунктах, 22 липня відкрились і інші центри вакцинації, зокрема у Золотоноші, Звенигородці та в Умані. Загалом в області 98 бригад, де черкащани можуть щепитись від COVID-19.

“Немає мети створити чергу: мета – зробити доступнішою вакцинацію від коронавірусної хвороби для населення”, — додала посадовиця.

Медикиня Ірина Рохоман пояснила, що перед щепленням люди мають заповнити інформовану згоду, де вказують свої дані: “Ми пояснюємо людям процес вакцинації, заспокоюємо людей, щодо вакцини, оскільки вони хороші, роз’яснюємо як отримати міжнародний сертифікат про вакцинацію. Медичні огляди ми не проводимо, однак за бажанням людини, ми можемо виміряти тиск, температуру, тощо”.

Черкащанка Ольга Козинець розповіла, що вся її родина вже вакцинувлаась, тому і вона вирішила прийти до центру: “Це мій свідомий вибір, оскільки в нинішні часи – це необхідність, тому і на виробника вакцини увагу не звертала”.

Черкащанка Валентина Волошина поділилась, що оскільки працює з людьми, а саме в аптеці, вирішила вакцинуватись: “Раніше мені не дозволяло здоров’я, тому довелось чекати. Сам процес був трохи болісним, однак зараз почуваю себе добре”.

Директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Всеволод Кульчиковський додав, що у залежності від потреб, кількість бригад може змінюватись: “Якщо буде потреба, кількість бригад може буде збільшена. Однак, якщо попит буде зменшуватись, відповідно і кількість бригад ми скоротимо. Наперед сказати щось важко, оскільки ситуація досить динамічна”.

Також посадовець доав, що вакцинальна кампанія запланована до березня 2022 року.

Очільник області розповів, що за потреби у Центрі можуть відкрити і другий поверх для проведення щеплення від коронавірусу: “Це, можна сказати, що пілотний центр. Цими вихідними ми проаналізуємо, скільки людей прийшло на вакцинацію, і вирішимо, чи потьрібно збільшувати кількість пунктів щеплення. На вакцинацію можна потрапити безпосередньо через Центри масової вакцинації, а також наперед можна записатись через централізований номер МОЗу і тоді вас запросять”.