Лікарка-хіміотерапевт Черкаського обласного онкохіміотерапевтичного центру клінічної онкології Галина Таран:
– Епідемія COVID-19 в Україні, на жаль, триває, і щодень реєструють усе більше нових випадків зараження. Зростає захворюваність і серед медичних працівників.
Усі, хто до нас приходить на консультацію чи на стаціонарне лікування, все ж є потенційними носіями коронавірусної хвороби або навіть безсимптомними хворими. Тому, на моє переконання, всі працівники медичної галузі мають бути вакциновані, аби убезпечити себе та пацієнтів від імовірності зараження на коронавірус.
Пацієнти з онкопатологічними захворюваннями, незалежно від того, чи перебувають вони в ремісії, чи проходять курс хіміотерапевтичного, гормонального лікування, на таргетній чи імунотерапії, також потребують імунізації проти коронавірусної хвороби. Так, саме потребують. Особливо пацієнти із солідними пухлинами.
За наказом МОЗ, європейськими стандартами NCCA, немає жодних протипоказів до вакцинації пацієнтів із онкозахворюваннями. Люди з онко набагато важче переносять всі прояви ковіду. Будь-які постковідні ускладнення теж мають більш важкі наслідки для організму таких пацієнтів.
Ті з наших пацієнтів, хто вже щепився, рідше хворіють на ковід або ж переносять його в легшій формі. Надалі в них меншою мірою можуть виникнути постковідні ускладнення. У разі хвороби на коронавірус, пацієнти, які проходять агресивне лікування курсами, не можуть його продовжити до повного одужання. Таким обов’язково треба щепитися, аби не переривати курси лікування.
Зараз дуже багато випадків саме раку легенів. На жаль, пацієнти з таким діагнозом, які захворіли ще й на ковід, мають мінімальні шанси на одужання.
Я, вся моя родина, близькі друзі та оточення вже вакциновані. Тож закликаю тих, хто ще зволікає, зробити щеплення проти ковіду. Не сумнівайтеся, не бійтеся міфів і страшилок про вакцинацію. Коронавірус має значні наслідки для здоров’я людей, які виявляються згодом. Тож краще подбати про своє життя зараз, безкоштовно щепитися, ніж потім лікувати ускладнення.