У тому, щоб заїдати стрес, немає нічого поганого, навпаки – це природна реакція організму на негативні емоції. Проте важливо, які продукти при цьому вибирає людина.
Лікарка-дієтологиня Євгенія Розум розповіла, що часто негативні емоції, серед яких – образи, розчарування, пережиті негативні події змушують “постійно хотіти їсти”. Вона ж наголосила, що це цілком природна реакція організму, яку провокують гормони, фізіологія та психологія людини, передає ChesnoNews.
За словами експертки, з більшістю випадків “заїдання стресу” може впоратися психолог. Він же повинен запропонувати низку альтернатив невгамовному апетиту, коли в хід іде фаст-фуд, солодощі та інша “некорисна їжа”.
“Він допоможе зрозуміти, що їжа – це не розв’язання проблеми”, – зазначила Розум.
Вона ж пояснила, чому в стресових ситуаціях “тягне на солоденьке”. Виявляється, такі продукти “відправляють людину в дитинство”, коли намагаючись втішити дитину, мама або близькі люди пригощали її печивом, цукерками.
“Хто не заспокоювався, отримавши солодке? Але тут потрібне розуміння, що ми вже не діти й за маму вже не сховаєшся і що поївши, ми не опинимося “в будиночку”, – сказала дієтологиня.
Вона не рекомендувала відмовлятися від їжі в стресових ситуаціях, але підкреслила, що до заїдання стресу “слід підійти з розумом”, оскільки акцент на певних харчових продуктах не тільки не завадить виходити зі стресу, але навіть допоможе подолати його легко, без шкоди для здоров’я.
Розум дала низку рекомендацій, які продукти краще вибирати в період стресових ситуацій і як їх їсти.
Фрукти. За словами дієтолога, вони не такі нешкідливі, як здаються. На думку лікаря, в цьому випадку краще зупинитися на ягодах, навіть заморожених.
Горіхи. Тут слід обережно підходити до їхньої кількості. Євгенія Розум пропонує обмежитися тією кількістю горіхів, які вміщуються в долоню. Їх переїдання загрожує: навантаженням на печінку, підшлункову залозу і в цілому на організм.
Авокадо. Вони можуть стати альтернативою горіхам. У них і корисні рослинні жири, і невелика кількість білка, і вітамін С. Крім того, їх багато не з’їси.
Цитрусові. Це джерело вітаміну С, який допомагає знизити рівень гормонів стресу, проте варто визначити межі: один апельсин, зо два мандарини, пів грейпфрута. Хороший варіант – фруктовий салат із цитрусовими, ягодами та йогуртом.
Овочі. За словами експертки, вони повинні стати головним харчовим продуктом на столі в людини, яка бореться зі стресом. Під час емоційної кризи Розум радить налягати на солодкий перець, помідори, всі овочі зеленого кольору, моркву.
Крупи. Підійдуть: нут, сочевиця, квасоля, зелений горошок, гречка, вівсянка. За словами дієтологині, більшість круп містить магній, велику кількість вітамінів групи В, які незамінні у стресі. Їх можна додавати як у бульйон, так і готувати з овочами.
Бульйони. Дієтолог підкреслює, що це прекрасний “засіб від стресу”. У них містяться амінокислоти, які допоможуть заспокоїти і головний мозок, і кишківник, і дати відчуття тепла, комфорту й спокою – усе те, чого бракує в стресових ситуаціях.
Шоколад. Фахівчиня погодилася, що він добре працює і як антиоксидант, і як стимулятор роботи головного мозку. Але попередила, що два-три квадратики цих ласощів на день – достатньо для допомоги організму в стресі.
Також Євгенія Розум застерегла в період потрясінь від дієти. За її словами, дієта в період стресу протипоказана, адже вона сама вже є фактором стресу для організму.