Україна перейматиме кращі кейси покращення діяльності сектору цивільної безпеки у країн Європейського Союзу. Ділитимуться досвідом з колегами з Черкащини у питаннях безпеки, діяльності поліції, органів судочинства, прокуратури, а також протидії корупції та забезпечення прав людини міжнародні фахівці Консультативної місії ЄС. Нині представники місії завітали й на Черкащину.
Про це інформує пресслужба Черкаської ОДА, передає ChesnoNews.
Про налагодження співпраці у безпековому напрямку говорили в ОДА. Тут відбулася установча зустріч заступника очільника Черкащини Романа Карманніка з керівником мобільного підрозділу Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України Джоакімом Петерсом та експерткою з політичних питань КМЄС в Україні Ксенією Сотніковою.
– Безпекове питання не втрачає актуальності для нашої країни, на Сході якої тривають бойові дії, – зазначив заступник голови ОДА Роман Карманнік. – В області цілком контрольована ситуація в роботі правоохоронних органів, втім є резонансні події. Покращення роботи сектору цивільної безпеки для нас у пріоритетах. Ми готові переймати досвід європейських колег, зокрема й у напрямку підвищення кваліфікації наших фахівців.
Зараз на Черкащині упроваджують обласну програму «Безпечна Черкащина».
– Високоефективне обладнання потребує спеціально навчених спеціалістів, аби на повну розкрити можливості обладнання, – констатував Роман Карманнік. – Тож навчання спеціалістів – це вклад і в майбутні безпекові програми, які імпліментуватимемо в області на прикладі «Безпечна Черкащина».
Загалом Консультативна місія ЄС має на меті насамперед надавати стратегічні консультації щодо розробки стратегій розвитку сектору цивільної безпеки. Загалом представники місії налаштовані якісно співпрацювати з українськими колегами задля забезпечення координації реформ.
– Наша зустріч – це перший крок до подальшої спільної роботи на Черкащині, – зазначив керівник мобільного підрозділу Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України Джоакім Петерс. – Наразі наша місія займається оцінкою ситуації в Черкаській області, адже маємо розуміти процеси, які відбуваються в регіоні, щоб налагодити ефективну взаємодію з колегами з області. Для ефективної співпраці важливо вибудувати конструктивний діалог з представниками виконавчої влади, Нацполіції, громадським сектором. Нині ми бачимо, що Черкаська область готова до співпраці.
Команда КМЄС налічує більше 350 українських та іноземних співробітників, що реалізують мандат місії, метою якого є створення ефективного та прозорого сектору цивільної безпеки, що користується довірою громадян. Місія діє вже майже 7 років в Україні.
Команда міжнародних консультантів КМЄС здебільшого складається з представників країн Європейського Союзу. Досвідчені фахівці у сфері безпеки, поліцейської діяльності, судової системи, боротьби з корупцією, дотримання прав людини, зв’язків із громадськістю діляться своїм досвідом з українськими партнерами місії в рамках спільних зусиль щодо прискорення процесу реформування сектору цивільної безпеки.