Сільське господарство, логістика, сміттєпереробка, видобуток корисних копалин – співпраця Черкаської області з австрійськими виробниками може бути багатовекторною. Про те, як налагодити плідні відносити між інвестором та регіоном говорили на зустрічі заступника очільника області Романа Карманніка з торговою радницею Посольства Республіки Австрії в Україні Ґабріелє Газельсберґер та представниками австрійських сільськогосподарських об’єднань.
Про це інформує пресслужба Черкаської ОДА, передає ChesnoNews.
Черкащина має неабиякий потенціал для виробничого розвитку, адже розташована в серці України, має три річкових порти, зручні транспортні розв’язки. Завдяки програмі Президента #ВеликеБудівництво в області провели значний ремонт основних автомагістралей, що поліпшує логістику та транспортування для виробників.
Натепер в області діють близько 350 промислових підприємств, понад 1800 – сільськогосподарських. З них половина працює у харчовій галузі з переробки сільгосппродукції.
– Візитівка нашого регіону – це аграрна галузь, – каже Роман Карманнік. – В області – одні з кращих чорноземів в Україні, що забезпечують нам чи не найвищу урожайність з-поміж усіх областей. Ми другі в Україні з виробництва м’яса, 9-ті – з молока. Звісно, ми зацікавлені в інвестиції до агросектору, втім відкриті і в інших напрямках. Це може бути логістика, переробка сміття, видобуток корисних копалин.
Натепер в області працюють понад дві сотні компаній з іноземними інвестиціями, 8 з яких мають австрійський капітал. Показом для австрійських інвесторів є робота підприємства їхнього співвітчизника Томаса Брунера ТОВ «АГРО ПЛЮС 2006».
– Успішна багаторічна робота Томаса Брунера на Черкащині є кращим показником для наших підприємців, що цей регіон – перспективний для інвестування, – зауважує торгова радниця Посольства Республіки Австрії в Україні Ґабріелє Газельсберґер. – Вже три роки я працюю торговим радником. Побувала на підприємствах Золотоніщини, Уманщини. І всюди бачу перспективи для наших виробників. Є декілька проектів, над якими вже працюємо, але їхнє втілення потребує часу.
Представниками австрійських сільськогосподарських об’єднань домовилися проводити такі зустрічі з представниками влади та регіональних компаній частіше з метою напрацювання нових можливостей для співпраці.