Віднедавна служба зайнятості долучилась до пошуку кандидатів у патронатні вихователі.

Про це інформує Сектор інформаційної роботи ОЦЗ, передає ChesnoNews.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Хто може бути патронатним вихователем?

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Якщо особи виявили бажання стати патронатними вихователями, вони можуть звернутися у службу у справах дітей, яка займається пошуком патронатних вихователів спільно із фахівцями з соціальної роботи в кожній територіальній громаді. У службі їм нададуть усі рекомендації стосовно документів, які необхідно зібрати. Кандидат у патронатні вихователі має обов’язково пройти спеціальне навчання та укласти договір про умови запровадження патронату (створення сім’ї патронатного вихователя).

Який розмір оплати послуг патронатного вихователя?

Це 5 прожиткових мінімумів. За умов, якщо влаштовується дитина з інвалідністю, декілька дітей – сімейна група, малолітня або неповнолітня вагітна, тоді вони отримують доплату. Тобто на картку патронатний вихователь отримує від 12 тисяч гривень. Додатково на кожну дитину, яка влаштовується в сім’ю патронатного вихователя, держава виплачує 2,5 прожиткові мінімуми, а якщо є дитина з інвалідністю – це 3,5 прожиткові мінімуми за весь час допоки ці діти перебувають в сім’ї патронатного вихователя. Крім того, патронатні вихователі мають ще 7 днів оплачуваної відпустки.