Успіх вакцини заснованої на технології матричної РНК-вакцини у боротьбі з коронавірусом, довів ефективність та безпеку цього типу вакцини перед обличчям хвороб, та прискорив розробку вакцин РНК-месенджера проти раку.
“Ми вважаємо, що вакцина проти раку, заснована на технології мРНК, буде доступна до 2030 року”, – сказав нещодавно в інтерв’ю ВВС News німецько-турецький професор Угур Шахін та його дружина Озлем Торічі, які зробили свій внесок у розробку вакцини “Пфайзер- Біонтех» проти Covid-19.
У тому ж інтерв’ю Торічі додає: «Ми відчуваємо, що можемо вилікувати рак чи змінити життя пацієнтів у межах нашої досяжності. Як вчені, ми завжди вагаємося сказати, що ми матимемо ліки від раку. У нас є низка наукових проривів, і ми продовжуватимемо працювати над ними».
Технологія мРНК-вакцини не нова. За останні 30 років дослідники розробили стабільні форми інформаційної РНК та доставили ці молекули в організм за допомогою вакцин. Вчені намагалися розробити ці вакцини для боротьби з раком або аутоімунними захворюваннями, такими як розсіяний склероз або для захисту від деяких респіраторних вірусів.
Однак успіх вакцини «Пфайзер-Біонтех» проти Covid-19, заснованої на технології матричної РНК-вакцини у боротьбі з коронавірусом, довів ефективність та безпеку цього типу вакцини перед хворобами, і прискорив розробку вакцин РНК-месенджера проти раку.
У 1961 році дослідники з Французького інституту Пастера працювали над ідентифікацією та відкриттям матричної РНК і отримали Нобелівську премію у 1965 році, не очікуючи, що Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA) видасть першу ліцензію на вакцину. Технологія РНК розроблена двома компаніями – американською Pfizer та німецькою Biotech – для запобігання Covid-19.
Матрична РНК несе генетичний код, на основі якого будуються білки організму, тобто коли ця месенджерна частина виходить за межі ядра, вона утворює основний субстрат для виготовлення білків у клітинах організму. Перед лицем раку вакцини з інформаційною РНК спрямовані на те, щоб попередити імунну систему про ракову пухлину та протистояти їй, особливо у випадках раку, який ще невиліковний або поширюється в організмі.