Компанія EctoLife представила концепт першої у світі установки для штучного вирощування немовлят.
Берлінський біотехнолог та науковий комунікатор Хашем Аль-Гайлі, який працює над проектом, заявив, що одна така установка зможе «висиджувати» до 30 000 немовлят на рік. За його словами, така опція дозволить безплідним парам зачати дитину і стати справжніми біологічними батьками власного потомства.
При цьому майбутні батьки за допомогою спеціального мобільного додатку зможуть в будь-який момент слідкувати за станом та розвитком своєї дитини. Вони навіть зможуть створити унікальний плейлист, який транслюватиметься малюку, поки той знаходитиметься у капсулі.
Цікаво, що так званий «Елітний пакет» поки теоретичної «послуги» дозволить майбутнім батькам провести генетичну інженерію ембріона перед тим, як імплантувати його в штучну утробу. Потенційні батьки зможуть обрати «характеристики» немовляти — від кольору очей і волосся до сили, зросту й навичок. Вчені також обіцяють, що такі діти зможуть уникнути спадкових генетичних захворювань.
«Ми знаємо, що обмеження жіночої матки та тазу гальмують збільшення розміру людського мозку та черепа. Якщо ми звільнимось від необхідності „народжуватися“ нормально, ми зможемо відкрити шлях для нової еволюційної траєкторії», — зазначила доктор Анна Смайдор, доцент кафедри практичної філософії Університету Осло.
Кожна група капсул з немовлятами на «заводі», за концепцією Хашема Аль-Гайлі, буде підключена до двох центральних біореакторів. Перший біореактор міститиме поживні речовини та кисень, які надходитимуть до дитини через штучну пуповину. Біореактор також міститиме розчин, який виконуватиме функцію амніотичної рідини, що оточує дітей в утробі матері. Завдяки системі, керованій штучним інтелектом, кожна дитина отримуватиме індивідуальні поживні речовини, адаптовані до її потреб.
Аль-Гайлі запевняє, що на цей час він вже володіє технологіями, здатними втілити EctoLife у реальність. Єдине, що стримує науковця, питання етичності таких розробок. Цілком можливо, що EctoLife стане предметом палких науково-суспільних дискусій, перш ніж зможе отримати схвалення та фінансування.