Підвищеним артеріальним тиском страждає кожна третя доросла людина в світі. Ми зібрали факти, що відносяться до розвитку гіпертонії. Знати про них, на думку лікарів, корисно всім.

Атеросклероз і густа кров. Атеросклероз судин (засмічення бляшками), а також густа і в’язка кров у людини найчастіше призводять до розвитку гіпертонії. При цьому атеросклероз і гіпертонія взаємопов’язані: він викликає підвищення артеріального тиску, а гіпертонія в свою чергу робить розвиток більш інтенсивним. Контролювати рівень холестерину в крові вкрай важливо! Через звуження судин і їх засмічення холестерином в тканини і органи надходить недостатньо кисню, що веде до розвитку різних захворювань. Холестерин в крові підвищують неправильне харчування, зайва повнота, зниження рухової активності, тютюнопаління, вживання алкоголю, стреси і спадковий фактор.

Гендерні особливості. Жінки у віці до 45 років рідше страждають підвищеним артеріальним тиском в порівнянні з чоловіками-однолітками, а також рідше стикаються з проблемою інсультів і інфарктів. Жінки після 65 років страждають гіпертонією частіше, ніж чоловіки того ж віку.

Тиск при вигляді лікарів. Існує таке явище, як «ефект білого халата», коли при вигляді медпрацівників у людей мимоволі підвищується тиск.