Вчені з Інституту медичних досліджень Гарвана (Австралія) встановили, чому імунна система не може знищити клітини раку молочної залози. Як показало дослідження, їхня «невразливість» не пов’язана з конкретними генами.
Щоб зрозуміти, чому цей вид раку погано піддається імунотерапії, вчені помітили злоякісні клітини «ДНК-штрихкодом» та простежили за їх поширенням. При цьому штрих-код був здатний передаватися з покоління в покоління.
Спостереження показали, що клітини використовують різні стратегії виживання і навіть задіяні паралельні механізми. Так, вони пригнічували дію імунних Т-клітин та знижували експресію MHC1 – речовини, що допомагає імунній системі розпізнавати злоякісні утворення.
Вчені також виявили, що деякі клітини мають вроджену здатність до самозахисту — вони диверсифікувалися ще до того, як пацієнт став отримувати лікування.
Автори дослідження підкреслили, що подібні надздібності мають не всі клітини. Більшість із них гине під час лікування, але «невелика частина продовжує зростати та розширюватися». Нові методи терапії можуть бути спрямовані саме на такі клітини.