Всесвітня організація охорони здоров’я створює Глобальну мережу цифрових документів охорони здоров’я ВООЗ. Її головна мета — розширити можливості використання цифрових документів у сфері охорони здоров’я серед держав, які є учасниками цієї мережі.
Україна також приєднується до Глобальної мережі, що відкриває нові можливості для впровадження та використання е-документів у сфері охорони здоров’я. Це важливий крок для України, який дасть змогу розширити перелік цифрових медичних документів, що формуватимуться так само легко, як і COVID-сертифікати.
Після приєднання України до Глобальної мережі ВООЗ для українців, які мають COVID-сертифікати в Дії, нічого не зміниться. Цифровий документ діятиме та функціонуватиме, як і раніше.
Загалом українці згенерували понад 12,2 мільйона COVID-сертифікатів у Дії. Вони визнаються в ЄС, тож користуватися можна не лише в Україні, а й за кордоном. Окрім цього, у Дії можна згенерувати COVID-сертифікат, якщо ви вакцинувалися за кордоном і лікар в Україні вніс ці дані до ЕСОЗ.
Зараз завершується перехід держав-учасників до Глобальної мережі ВООЗ і перенесення функціоналу COVID-сертифікатів з Довірчої мережі ЄС до Глобальної мережі ВООЗ.
Нагадаємо, Україна стала однією з перших країн світу, чиї COVID-сертифікати в застосунку Дія ЄС офіційно визнав.
Приєднання, функціонування та використання Україною переваг Глобальної мережі ВООЗ реалізовується спільно Міністерством охорони здоров’я та Міністерством цифрової трансформації.