Міністерство оборони планує нову реформу екстериторіальності. Ідея в тому, щоб громадяни не були прив’язані до того ТЦК та СП, де їх вперше поставлено на облік, і до конкретної військово-лікарської комісії.
Це анонсувала заступниця очільника МО з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко. В ефірі телемарафону вона назвала майбутні зміни дуже важливими. Вони очікуються протягом цього року.
“Ми хочемо відв’язати необхідність приходити саме в той ТЦК та СП, де людина стоїть на обліку”, – сказала Черногоренко.
Йдеться про те, щоб забезпечити можливість людині, яка, наприклад, переїхала в інше місто, звернутись до найближчого центру комплектування.
Принцип екстериторіальності буде застосовано й до проходження ВЛК. “Буквально до літа 2025 року ми відв’яжемося від конкретних військово-лікарських комісій і зможемо проходити медичний огляд в будь-якому закладі охорони здоров’я, який зручно. Це може бути і ЦПМСД, тобто звичайний заклад охорони здоров’я державної форми власності, і приватна клініка”, – сказала Черногоренко.
Оскільки ТЦК та СП працюють у єдиному державному реєстрі “Оберіг”, втілити принцип екстериторіальності буде простіше. Це відбудеться “уже найближчим часом”.
“Ми зараз говоримо про це з Генеральним штабом, цю ідею підтримує Офіс президента України, Кабінет міністрів”, – зазначила вона.
Зміни щодо ВЛК планується втілити в життя “трохи згодом, тому що хочемо дати ще більше гнучкості та… прив’язати медичний огляд до будь-якого лікаря, який зручний людині: це може бути терапевт, сімейний лікар або лікарі-спеціалісти, якщо потрібно”.
Екстериторіальний принцип проходження ВЛК допоможе впровадити єдина електронна система охорони здоров’я.
У контексті захищеності інформації заступниця міністра запевнила: точка входу людини відбувається через застосунок Резерв+, і захист там надійний.
“Наша архітектура побудована таким чином, щоб не зберігати жодних даних військовозобов’язаних на серверній частині. Тобто людина звертається із запитом, який надсилається безпосередньо в захищений реєстр, повертається даними конкретно на її девайс – і жодних вразливостей для того, щоб здійснити перехоплення даних, ми не вбачаємо. Але ми все одно працюємо над тим, щоб постійно підвищувати рівень захисту наших систем. Працюють над цим найкращі державні команди”, – підкреслила Черногоренко.