
Нові проєкти, навчання та можливості. Усе для ветеранів і ветеранок, їхніх близьких, а також жінок на ринку праці.
Про можливості розповіла на брифінгу в медіацентрі ОВА заступниця директора обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.
За її словами, щоб підтримати учасників бойових дій і людей із інвалідністю внаслідок війни, підвищити їхню конкурентоспроможність служба зайнятості пропонує послуги з професійного навчання. Зокрема:
По-перше, експериментальний проєкт із організації професійного навчання в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості.
На вибір близько 100 професій і 400 освітніх програм. За потреби, можуть компенсуватися певні витрати.
– Загалом за цією програмою в Україні впродовж 2024 року та з початку цього року навчання проходили 48 учасників бойових дій і людей із інвалідністю внаслідок війни, – зауважила Марина Сорокіна.
По-друге, експериментальний проєкт щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені. На сьогодні перелік містить 31 професію. Професійне навчання організовують на замовлення роботодавця.
– До прикладу, у березні цього року ми організували навчання для 8 жінок за професією «верстатник деревообробних верстатів» на замовлення підприємства, – зауважила Марина Сорокіна. – Навчання проводить Черкаське вище професійне училище будівельних технологій за дуальною та очно-дистанційною формою навчання. Сьогодні служба зайнятості – це своєрідний провайдер із втілення дієвих державних програм. Надання послуг нашим ветеранам – одне із пріоритетних. Ми готуємось до повернення наших захисників.
У центрах зайнятості пропонують послуги з професійної орієнтації, навчання, психологічну допомогу, фінансову підтримку бізнесу, який бере таких людей на роботу.
– Одна з важливих програм ветеранської політики служби зайнятості – компенсація фактичних витрат за облаштування робочих місць для людей із інвалідністю, – додала заступниця директора ОЦЗ. – Середній розмір компенсації за облаштування таких робочих місць по Україні складає близько 77 тисяч гривень. Лише цього року ухвалено 37 позитивних рішень на 2,7 млн грн, а з початку дії програми підтримали 290 заявок на 20,6 млн грн.
Детальніше про це дивіться у відео: