2024 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень. Експерти World Weather Attribution (WWA) і Climate Central заявили, що цього року світ пережив шість додаткових тижнів спеки. З майже двома додатковими місяцями екстримальної спеки зіткнулася майже половина країн світу, а в деяких регіонах цей період перевищив чотири місяці.
Навіть для розвинених країн, таких як США та Велика Британія, кліматичні зміни цього року стали складним навантаженням, але найбільше від глобального потепління страждають острівні держави, жителі яких пережили 150 додаткових днів спеки цього року.
У Міндовкілля зазначають, що в Україні, ситуація теж стає дедалі критичнішою: кількість днів із ризиковано високими температурами зростає щороку. Екстремальні теплові хвилі – це один з найбільш відчутних наслідків кліматичної кризи. За прогнозами вчених, наступного року очікується збільшення тривалості теплових хвиль, що матиме руйнівні наслідки для інфраструктури, сільського господарства, водних ресурсів і здоров’я населення.
При цьому не лише спека є загрозою. Зміни клімату приносять руйнівні повені до Європи та Африки, посухи до Амазонії, урагани стають потужнішими. Аналіз показав, що кожен атлантичний ураган цього року став значно сильнішим через зміну клімату. Урагани “Берил” і “Мілтон” не досягли б такого рівня, якби не глобальне потепління.
Науковці закликають негайно і радикально скорочувати обсяги спалювання вугілля, нафти та газу. За словами доктора Фрідеріке Отто, співкерівника WWA, наслідки потепління, спричиненого викопним паливом, ще ніколи не були настільки очевидними і руйнівними.