
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин.
Про те, як розвивають послугу з психологічної підтримки для захисників на Черкащині – розповіла на брифінгу в медіацентрі ОВА регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” у Черкаській області Вікторія Шепіль.
– Наша мета — зробити систему живою, де в центрі не структура, а людина, – наголосила вона. – Зокрема, ветерани та їхні потреби. А також показати, що психологічна допомога є одним із інструментів самопідтримки та відновлення, щоб швидше та якісніше повернутися до цивільного життя, адаптуватися. І ветеранські простори, які зараз відкриваємо в області, є тим місцем, де ветерани й ветеранки можуть отримати комплексні послуги.
Нині в області вже діють 55 ветеранських просторів. Це місця, де можна отримати психологічну допомогу, поспілкуватися, знайти підтримку та відчути себе частиною спільноти.
– Простори працюють як місця відновлення, – пояснила Вікторія Шепіль. – Тут поважають кожного ветерана, створюють безпечне середовище для розмов, підтримують.
Також на Черкащині апробували маршрути послуг з ментального здоров’я. Їх упроваджено в Черкасах та ще шести тергромадах. Маршрут містить дев’ять секторів: від охорони здоров’я до культури, спорту та неурядових організацій. Така структура допомагає швидко зорієнтуватися і знайти потрібну підтримку.
На сьогодні в області працює 41 психолог у 33 громадах. Загалом введено 67 посад, пошук фахівців триває. Функціонують також 12 центрів життєстійкості, які підпорядковані Міністерству соціальної політики. Послуги в них вже отримали понад 8800 людей. Зокрема, ветерани.
Детальніше дивіться у відео: