– Мамо, я в біді, голос в трубці, який просить про допомогу, схвильовані родичі сприймають за рідний. Неспокій і хвилювання за близьких людей – ось на що розраховують злочинці, які планують здійснити шахрайство.

Як інформує Сектор комунікації поліції Черкаської області, аферисти телефонують зазвичай на стаціонарний номер телефону та частіше людям похилого віку. Адже такою категорією людей аферистам найлегше вдається маніпулювати, особливо їхніми почуттями та емоціями. Саме в цьому стані шахраї намагаються вплинути на прийняття термінових рішень.

Найголовніше, що аферисти говорять – не класти слухавку, тим самим, не даючи змоги зателефонувати рідним, і перевірити чи дійсна інформація, яку вони повідомляють. Зловмисники не дозволяють людині вийти зі стресу.

Правоохоронці Черкащини звертаються до громадян: будьте пильними й обережними у спілкуванні з незнайомцями, не поспішайте виконувати їхні умови. Одразу телефонуйте своїм рідним аби впевнитись, що з ними все добре.

Якщо ви стали жертвою шахраїв зверніться до найближчого відділення поліції або зателефонуйте на спеціальну поліцейську лінію  102.