Нині на Черкащині вже функціонують понад 1 600 укриттів.
Про це повідомив директор обласного департаменту цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Сергій Озеран на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Як він зауважив, питання розвитку мережі захисних споруд в області залишається актуальним. Наразі найвищий показник забезпечення укриттями в Уманському районі. Найнижчий – на Золотоніщині. “Укриття треба удосконалювати технічно та суттєво збільшувати їхню кількість, – додав Сергій Озеран. – Сьогодні ми активно над цим працюємо”.
Зокрема, цьогоріч по 322 спорудах уже здійснено роботи з будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонтів. А до кінця грудня заплановано провести такі роботи на 59 об’єктах. Також розпочато процес із побудови модульних укриттів. Наразі в обласному центрі таких встановлено вже 6.
Водночас на місцях напрацьовують механізми для забезпечення укриттями медичні заклади та заклади соцсфери. “Окрему увагу зосереджено на безпеці учасників освітнього процесу, – зауважив Сергій Озеран. – Нині 97% закладів освіти регіону забезпечено укриттями. Це 96% шкіл і 100% профтехів, вишів і фахової передвищої освіти. Це результат роботи місцевих влад у співпраці з благодійними фондами, всеукраїнськими та міжнародними організаціями”.
За результатами обговорення питання безпекової інфраструктури в регіоні начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець дав завдання очільникам районів і громад.
Зокрема, щодо нарощування фонду захисних споруд, приведення у належний стан уже наявних і забезпечення до них цілодобового доступу населенню. Окремо керманич області наголосив на належному інформуванні громадян про місця розміщення об’єктів укриття та порядок їхнього заповнення. “Питання тримаю на контролі, – зауважив Ігор Табурець. – Стан облаштування укриттів постійно моніторимо на рівні області. Перевірки проводяться щоквартально. Безпека жителів – ключовий пріоритет!”