У Черкасах на мітинг до стін обласної адміністрації вийшли ресторатори. Вони вимагали послабити тиск на галузь через карантинні обмеження у зв’язку з пандемією COVID-19.

Про це розповідає Суспільне, передає ЧЕСНО.

Проти карантину вихідного дня: у Черкасах мітингують ресторатори

Підприємці проти карантину вихідного дня, який можуть запровадити в Україні, а також часових обмежень на роботу.

Проти карантину вихідного дня: у Черкасах мітингують ресторатори

На мітинг люди вийшли із плакатами. Перед входом до будівлі Черкаської ОДА ресторатори влаштували імпровізований літній майданчик: поставили кілька столиків та стільців, що лишаються пустими.

Проти карантину вихідного дня: у Черкасах мітингують ресторатори

На мітинг ресторатори принесли каструлі та ополоники.

Проти карантину вихідного дня: у Черкасах мітингують ресторатори

За словами співорганізатора акції Миколи Калашника, на площу вийшло близько трьохсот людей. За словами поліції — сотня.

Як інформує пресслужба Черкаської ОДА, вимоги, адресовані Президентові та Урядові України, мітингувальники передали голові облдержадміністрації Сергію Сергійчуку.

– Питання запровадження карантину на вихідні для рестораторів – наріжне, – каже Сергій Сергійчук. – Адже, стверджують, саме у вихідні отримують до 50% свого прибутку. Зі свого боку ми готові максимально сприяти тому, аби підтримати бізнес. Адже розуміємо побоювання та проблеми підприємців. Ми зацікавлені у тому, щоб знайти компромісне рішення у межах власних компетенцій.

Втім епідеміологічна в Україні та на Черкащині зокрема погіршується щодня, додав він.

– Мета карантину «вихідного дня» – у будь-який спосіб розірвати ланцюжок зараження, – зазначає голова ОДА. – Тож очікуємо рішення Уряду. Саме він підтримає або ж ні запровадження ініційованого МОЗом карантину «вихідного дня»

Нагадаємо, МОЗ винесло на розгляд депутатів Верховної Ради України ініціативу запровадження карантину у вихідні. У період з 00:00 годин суботи до 00:00 годин понеділка на території України на період дії карантину можуть заборонити:

1) приймання відвідувачів у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);
2) приймання відвідувачів у ТРЦ;
3) приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
4) приймання відвідувачів суб’єктами, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення (салони краси, магазини промислових товарів, магазини з продажу одежі та ін).
5) діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів
6) діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

Дозволяється:

– торгівля продуктами харчування в магазинах 60% торгівельної площі, яких призначена для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;
– робота банків, поштового зв’язку, медичної практики автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;
– послуги громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень.