На черговому засіданні стратегічного комітету розглянуто проєкт Стратегії розвитку Черкас на 2022-2032 роки. Документ відображає змістовні та просторові пріоритети міста на найближчі 10 років і є основною передумовою для подальшого більш детального планування галузей розвитку Черкас.
Про це інформує пресслужба ЧМР, передає ChesnoNews.
У ході роботи присутні члени стратегічного комітету, депутати міської ради, представники громадськості міста ознайомились із презентацію та обговорили головний документ розвитку міста.
– Сьогодні ми підійшли до розгляду проєкту документу в комплексі, який весь цей час спільно напрацьовували. І я дякую всім членам комітету, депутатам і профільним департаментам міської ради, представникам громадськості, залученим експертам та фахівцям за їх поступальну плідну роботу і активну участь. Ми провели десятки обговорень, зібрали широке коло думок та коментарів, щоб максимально врахувати побажання черкаської громади. Пишаюсь тим, що команда міського голови Анатолія Бондаренка об’єднала таку кількість професіоналів для розробки головного документу розвитку Черкас на найближче десятиріччя, – відзначив перший заступник міського голови Сергій Тищенко.
Як зауважив заступник міського голови Павло Валенчук, на жаль, до цього часу місто Черкаси не мало довгострокової стратегії. Тому одним із пріоритетних завдань роботи останніх років було узгодження думок і формування стратегічного бачення розвитку міста.
Про структуру документу та основоположні напрямки розвитку Черкас розповіли експерти Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» Олександра та Віталій Гліжинські. За їхніми словами, 66 % опитаних містян асоціюють Черкаси з Дніпром, тож стратегічне бачення нерозривно пов’язане із головною водною артерією. Крім того, визначені ще три пріоритети: економічне зростання; комфортне, ефективне і розумне місто та гармонійний розвиток особистості протягом життя. По кожному з них визначені конкретні стратегічні і операційні цілі, заходи і проєкти, а також очікувані результати й індикатори їх досягнення.
«Як бачимо, Стратегія націлена на посилення місцевої громади, розвиток громадянського суспільства і сприяння соціальним інноваціям та інтеграції. Тож визначені пріоритети розвитку міста дозволять ефективно використовувати існуючий потенціал та створити умови для сталого розвитку, – відзначила директор департаменту економіки та розвитку міськради Ірина Удод.
У ході обговорення присутні висловили окремі уточнення та підтримали внесення проєкту Стратегії на розгляд і схвалення сесії міської ради.