Дослідники зі США показали, що навколоземний астероїд Камооалева — квазісупутник нашої планети — може бути фрагментом Місяця, що утворився під час удару метеорита.
Статтю вчених опубліковано в журналі Communications Earth & Environment, передає ChesnoNews.
Квазісупутники — це малі небесні тіла, які тимчасово захопило тяжіння Землі або які йдуть по сусідній з нею орбіті. Виявлений у 2016 році Камоалева (2016 HO3), діаметр якого становить 45–60 метрів, має найстабільнішу серед них орбіту. У той же час через її характер астероїд можна спостерігати тільки протягом декількох тижнів у квітні.
За допомогою спостережень на Великому бінокулярному телескопі та в обсерваторії Лоуелла астрономи з університету Арізони показали, що Камоалева має червоний спектр відображення. Він виявився дуже схожим на спектр мінералів, здобутих місіями Apollo із поверхні Місяця. На повторну перевірку отриманих результатів дослідникам знадобилося чотири роки.
Аналіз орбіти астероїда показує, що, найімовірніше, він виник як частина системи Земля-Луна. Можливо, Камоалева виникла в результаті ударної події або руйнування під дією сил гравітації Землі та Місяця більшого за розміром тіла. На користь першої гіпотези говорять як спектр квазісупутника, а й низька швидкість його руху. Малоймовірно, що типовий навколоземний астероїд раптово переміститься орбіту квазісупутника, як у Камооальова. Він не довго залишиться на цій орбіті лише на 300 років. За нашими оцінками, він закріпився на цій орбіті близько 500 років тому», – розповіла один із дослідників, процесор університету Арізони Рену Малхотра.