«Допоможіть нашій громаді почати вирішувати проблеми, які її керівництво повністю переклало на плечі мешканців», – такі колективні прохання мешканці Руськополянської громади адресували народним депутатам та Президенту України.

Люди пояснюють: стомились чути від голови громади постійні нарікання на те, що децентралізація змусила його стати головою – на фоні уникання вирішення актуальних проблем громади. Прогресивна ідея спільнокошту (колективного фінансування проектів) саме у цій громаді перетворилася у те, що мешканці самотужки мусять фінансувати вирішення важливих проблем, які турбують сотні людей.

«На території нашої громади знаходиться сміттєзвалище та санаторій, біля яких дуже часто викидають тварин, – йдеться у зверненні, – Ми неодноразово звертались до керівництва громади з проханням запровадити практику гуманного регулювання чисельності вуличних тварин – так як це діє у нас по всій області. 5-10 тисяч гривень на рік – така сума дозволила б закрити питання хоча б із самками, кожна із яких потенційно може привести щороку 6-10 нових бездомних тварин, щоб «тічками» бігатимуть вулицями сіл громади. Ну і, звісно, вакцинувати їх від сказу, щоб уберегти наших дітей і мешканців загалом, від небезпеки появи цього смертельного захворювання.

Проте, керівництво громади цинічно пропонує депутатам, які виносять це питання на сесії, виймати кошти зі своєї кишені…  У голови громади немає бачення, що на плечі переважно жінок, він перекладає ті питання, що мав би вирішити як ефективний керівник – як це робиться у інших громадах. Наприклад, у золотоніських школах встановлено бокси для пластику, який здають і пускають кошти на безпритульних тварин – проте, громада окремо додатково виділяє немалі кошти на вирішення цієї проблеми… Наш голова, що отримує понад 60 тисяч гривень, починає соромити людину, що звернулась із проханням виділити 5 тисяч гривень на нову форму для ветеранської команди – мовляв, ці кошти  ви і сам можете заробити і на них купити форму».

Мешканці громади просять Президента і народних депутатів «повернути  голову громади до її проблем – або допоможіть йому звільнитися від посади, яка завдає йому стільки клопотів!» І сподіваються, що, коли їм не допоможе керівництво держави, то допоможуть її закони: нещодавно ВРУ прийняла зміни, що посилюють відповідальність (зокрема – голів громад) за бездіяльність або негуманне ставлення до бездомних тварин.

Оксана Савіцька