У Черкасах завершують облаштування першого шелтеру для внутрішніх переселенців. Під житло, нагадаємо, переобладнали будівлю, де раніше функціонувала дитяча поліклініка. У тимчасовому прихистку розселятимуть жінок із дітьми, одиноких літніх людей та людей із інвалідністю. У ньому одночасно зможуть проживати близько 350 осіб.
Про це інформує пресслужба ЧМР, передає ChesnoNews.
Перед заселенням вимушених переселенців із умовами, які створили в новому шелтері, ознайомилися міський голова Анатолій Бондаренко разом із заступницею Мариною Гаркавою. Вони оглянули відремонтовані кімнати та з’ясували, що ще потрібно для облаштування комфортного побуту.
На кожному із чотирьох поверхів є душ, кухня та вбиральні. На першому – створені доступні умови для людей із інвалідністю.
– Ми подбали про те, аби проживання в тимчасовому прихистку було максимально безпечним та зручним, – прокоментував міський голова Анатолій Бондаренко. – Черкаси із перших днів повномасштабного вторгнення приймають внутрішніх переселенців, які інколи приїжджають із одним рюкзаком. І ми маємо підтримати їх, аби люди, які пережили жахи війни, могли адаптуватися на новому місці. Ми й надалі створюватимемо умови для них. Найголовніше завдання всіх нас сьогодні – об’єднатися і перемогти.
Після української перемоги ця будівля використовуватиметься для потреб громади міста Черкаси.
Ремонтні роботи відбувалися коштом місцевого бюджету, із облаштуванням кімнат меблями та побутовою технікою допомогли міжнародні фонди. Розміщенням вимушених переселенців у новому шелтері опікуватимуться фахівці Черкаського міського центру соціальних служб.
– Цей заклад відрізняється від типових гуртожитків, – прокоментувала заступниця міського голови Марина Гаркава. – Тут працюватиме штат, який не просто прийматиме на поселення і супроводжуватиме проживання, а й працюватиме з людьми в напрямку соціальної і психологічної підтримки. Ми робитимемо все, аби допомогти мамам із дітками, самотнім літнім людям адаптуватися на новому місці.
За її словами, під час одного із засідань виконавчого комітету прийнято рішення, яким затверджений типовий договір на поселення.
Ремонтні роботи відбувалися коштом місцевого бюджету, із облаштуванням кімнат меблями та побутовою технікою, постільною білизною, посудом допомогли міжнародні фонди.