Дефіцит опадів та посушлива осінь зумовила жорстку тривалу посуху та вплинуло на посівну кампанію в області. Наразі на Черкащині озимі зернові засіяли на 152 тис. га. Це становить 76 % від плану.
Про це інформують у Департаменті агропромислового розвитку ОДА.
Засіяні площі на 53 тис. га менші від 2018 року. Зокрема цьогоріч посіяли 142 тис. га озимої пшениці; ячменю майже 8,5 тис. га озимого, 1 тис. га озимого жита. Крім того, озимого ріпаку – на 23 тис. га (57%).
За даними спеціалістів районних структурних підрозділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, в області отримали 98% сходів на 149 тис. га. Стан посівів характеризується як добрий на 26% площ, або на 38 тис. га. Задовільні посіви на 43% площ, або 64 тис. га, та слабкі й зріджені на 30% площ, тобто 45 тис. га. Загиблі посіви відмічені загиблі посіви на 1,2 тис. га. Це 1% від отриманих сходів.
Крім того, отримали 90% (20 тис. га) сходів озимого ріпаку. В доброму стані – 19% від отриманих сходів, задовільному – 29% та слабкі зріджені – 37%, загинуло – 16%.
– Погодні умови осені для початкових етапів росту та розвитку озимих культур на більшості площ виявилися критичними, відбувалася затримка проростання зерна, сходи формувалися нерівномірні, плямисті, не утворювалися вузлові корені, – каже директор Департаменту Ігор Колодка. – Через дефіцит вологи у ґрунті рослини відставали у розвитку порівняно із середніми багаторічними показниками на 2-3 тижні.
За даними спостережень, проведених лабораторією аерокосмічного зондування Інституту агроекології і природокористування НААН, у Черкаській, так само як і в Київській, Сумській, Вінницькій областях, спостерігається відхилення умов розвитку рослинності у гіршу сторону порівняно з середньобагаторічними даними та, зокрема, 2018 роком. Це пов’язано з критичними умовами зволоження посівного шару ґрунту. Так, відсоток доступної вологи у ґрунті майже на всій території країни не перевищує 30%, у центральних областях – 20%. Найгірший стан (до 10%) спостерігається у Черкаській, Кіровоградській та Одеській областях.