НБУ повідомив банкам та органам Держказначейства, що з 13.01.2020 рахунок відправника/отримувача в електронних розрахункових документах і електронних повідомленнях системи електронних платежів має ідентифікуватись тільки за допомогою міжнародного номера банківського рахунку (IBAN).
Якщо в документі буде вказано не IBAN, а пара реквізитів «Код банку (МФО)» і «Номер рахунку», то СЕП (Система електронних платежів) забракує такий документ.
Також в НБУ наголошують про перехід Казначейства на План рахунків бухгалтерського обліку в державному секторі, затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2013 р. № 1203.
Тому «старі» реквізити бюджетних рахунків не діятимуть у 2020 році. Натомість Казначейство відкрило нові бюджетні рахунки, які діятимуть із 03.01.2020.
IBAN (International Bank Account Number) – міжнародний номер банківського рахунка. Кожна держава самостійно встановлює структуру номера рахунка IBAN згідно з вимогами стандарту ISO 13616.
Для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунка. У результаті запровадження IBAN за першими двома літерами одразу можна розпізнати країну учасника розрахунку (UA – Україна), а за допомогою контрольного розряду – забезпечити уніфіковану перевірку рахунка клієнта на його коректність.