5 лютого на базі навчально-тренінгового центру STEM-освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівниів Черкаської обласної ради» відбувся семінар для вчителів закладів загальної середньої освіти області на тему «STEM-освіта як перспективна форма інноваційної освіти в Україні».
Про це інформує Департамент освіти і наук облдержадміністрації.
Учасники заходу обговорили переваги STEM-підходу до освітнього процесу в рамках реформи «Нова українська школа», що передбачає набуття знань за допомогою простої та доступної візуалізації наукових явищ, що дає змогу легко охопити і здобути знання на основі практики та глибокого розуміння процесів.
Також присутні на семінарі вчителі проаналізували відмінності STEM-освіти від звичайної школи. Так, в умовах STEM-освіти вже починаючи з ранніх етапів навчання використовуються спеціалізовані інструменти, наприклад програми, лабораторне обладнання для проведення дослідів та експериментів, мультимедійні інтерактивні комплекси тощо.
Окремо педагоги розглянули таку методику STEM-орієнтованого підходу, як компетентнісне навчання та інтеграція предметів. Остання, за допомогою вивчення не предметів, а спільних тем з різних дисциплін, дозволяє здобувачу освіти комплексно та системно проникнутися навчальним матеріалом, встановивши для себе причинно-наслідкові та інтердисциплінарні зв’язки. Водночас, за такого підходу, виникає потреба у переході від кількості теорії до якості практики та емпіричного пізнання. У цьому процесі учителю виділяється роль фасилітатора, коуча, менеджера, консультанта.
Навчання провела завідувач центру STEM-освіти ОІПОПП, кандидат педагогічних наук Юлія Зоря.