Трьох медиків Черкащини нагородили Міжнародною відзнакою за боротьбу із пандемією. Знак народної пошани отримали головна лікарка Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна, завідувачка пульмонологічного відділення Черкаської обласної лікарні Олена Голуб та  керівниця управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Лариса Кошова.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА, передає ЧЕСНО.

Кандидатури для нагородження формувала громада, – розповідає волонтерка, військовий капелан Лариса Когут. За її словами, Черкащина ввійшла в ТОП областей, які найефективніше боролися із пандемією коронавірусу.

– 23 березня 2020 року ВТО “Орден” ухвалило рішення про заснування та виготовлення Знаку народної пошани – медалі “Честь і служба – За самовіддану працю в боротьбі з пандемією”. Нею нагороджуються не лише громадяни України, а всі ті, хто спрямовав свої зусилля на подолання пандемії коронавірусу в Україні та в світі, – відзначила Когут.

Подякував за роботу медичним працівникам і голова Черкаської обласної державної адміністрації Роман Боднар. 

– Я пригадую дні, коли ми дізналися про загрозу коронавірусної інфекції. Тоді в очах багатьох, в тому числі і чиновників, були страх і паніка перед невідомою хворобою. Але у чиїх очах я бачив впевненість – так це в очах медичних працівників, які виважено відпрацювали алгоритм дій, спрацювали командно, турбуючись про кожного інфікованого пацієнта. Важливо, що ця нагорода – від громадськості. Бо саме визнання вашої праці суспільством інколи не вистачає, – зауважив Роман Боднар.

Олена Голуб –  завідувачка пульмонологічного відділення, лікар-пульмонолог КНП „Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради“. На медика навчалася у Вінниці. Із 1997 року працює в обласній лікарні. За час пандемії в пульмонологічному відділенні інфекційного госпіталя КНП „Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради“ пролікувала 53 пацієнтів, хворих на Covid-19.

Світлана Волгіна – директорка КНП „Черкаська міська інфекційна лікарня“, медичну освіту здобула у Мінську за спеціальністю „санітарія, гігієна, епідеміологія“. Із 1992 року почала працювати в Черкаській інфекційній лікарні. Саме на базі цього закладу почали приймати перших інфікованих на коронавірус пацієнтів у місті.

Лариса Кошова – керівниця Управління охорони здоров’я Черкаської ОДА. Медичну освіту здобувала у Вінниці. Лариса Миколаївна була одним із ініціаторів запровадження “вахтового” методу роботи працівників та поетапного залучення лікарень першої хвилі до надання медичної допомоги. Робота позмінно дозволяє в рази зменшити ризики зараження родин медичних працівників.