Вчитися надавати меддопомогу черкащани будуть у фельдшерів і лікарів – медпрацівників, які мають сертифікати Європейської ради реанімації та МОЗ України.

У коментарі журналістам “Про все” речниця КНП “Обласний центр екстреної медичної допомоги” Ірина Назарок розповідає, що навчально-тренувальний відділ створений більше 5-ти років тому, передає ЧЕСНО.

За цей час у ньому навчалися близько 4 тисячі осіб. Існує він для того, аби звичайних людей і людей, які згідно з Законом «Про екстрену медичну допомогу» зобов’язані надавати її надавати. Це і журналісти, і водії, і бортпровідники, поліцейські, рятувальники та фахівці інших професій.

– Насправді такі навчання дуже важливі і для звичайних людей. Прикладом тому може послугувати недавній випадок в Умані – там на СТО чоловіка вразило струмом від відбійного молотка. І поки медики їхали, небайдужі почали проводити серцево-легеневу реанімацію постраждалому. Медики по приїзду провели розширені реанімаційні заходи. Але чоловік залишився живим завдяки правильним діям громадян, які вчасно почали його реанімувати, – розповідає речниця КНП “Обласний центр екстреної медичної допомоги” Ірина Назарок.

ЯК СТАТИ УЧАСНИКОМ НАВЧАННЯ?

Пройти навчання можуть всі охочі. Групу формують не менше, ніж із 8 осіб, тому черкащани можуть домовитись між собою, записатися в Центрі (на вулиці Дашкевича, 41) і для них організують курси.

Основний напрямок роботи відділу – навчання практичним навичкам реанімації, інтубації, зупинки кровотеч, конікотомії та іншим. Навчання проходить від одного дня.

– Навчання відбувається на безоплатній основі. Хоча в інших Центрах, подібних нашому, це коштує певних грошей, але наш керівник Ігор Фесун вважає, що такі знання насправді рятують життя. Тому якщо людина з навичками надання першої невідкладної допомоги в якійсь ситуації врятує життя іншій людині – це набагато важливіше, ніж гроші, – розповідає Ірина Назарок.