Технологічний вищий навчальний заклад SET University розпочинає набір на короткострокові та довгострокові навчальні програми. Цього року ВНЗ сфокусується на темі кібербезпеки. Університет вже заручився підтримкою Міністерства цифрової трансформації України.

Про це інформує пресслужба навчального закладу, передає ChesnoNews.

SET University вже запустив онлайн-платформу з кібербезпеки для підлітків та їх батьків. На сайті зібрані корисні ресурси та матеріали на теми цифрової безпеки у воєнний час, захисту гаджетів і соцмереж, кібербулінгу тощо.

Університет також запускає безплатний курс-інтенсив з кібербезпеки для людей, які хочуть опанувати професію експерта або влаштуватися на роботу в цій галузі.  Це базовий курс, завдяки якому учасники отримають практичні навички, необхідні для старту в роботі фахівця з кібербезпеки.

В першу чергу, він буде цікавий тим, хто хоче опанувати нову професію і у подальшому стати експертом з кібербезпеки. Також навчальна програма підійде мотивованим випускникам старших класів, студентам перших курсів ВНЗ та представникам технологічних спеціальностей, на кшталт trainee або junior розрозбникам. Для участі у курсі потрібно володіти англійською на рівні intermediate та вище, бо доведеться опрацьовувати безліч матеріалів англійською. Також учасникам варто мати базові технічні або математичні знання.

Онлайн-навчання почнеться у середині травня і триватиме три місяці.  Дізнатися більше та залишити заявку можна на сайті.

“Сьогодні кіберпростір — це ще один повноцінний фронт, який потребує постійного захисту. Українським кіберфахівцям доводиться цілодобово   протистояти численним DDoS-атакам та спробам різних проникнень у критичну інфраструктуру, щоб забезпечити доступність до всіх сервісів. Саме тому зараз кібербезпека має стати пріоритетним напрямком розвитку для України”, – зазначає Олександр Борняков, заступник міністра в Міністерстві цифрової трансформації України.

Цього року SET University розпочинає набір на бакалаврат. Зокрема, університет набере близько 30 студентів за напрямом “Кібербезпека”. Навчання буде безплатним за рахунок повних стипендій та грантів на навчання. Умови та дати вступної кампанії визначатиме Міністерство освіти і науки України. В майбутньому університет також планує запустити магістерські програми, зокрема навчати студентів технологіям штучного інтелекту.

SET University працюватиме цього року під ліцензією Київської школи економіки, яка є його співзасновником. Це дозволить бакалаврам та магістрам SET отримати дипломи державного зразка. Згідно з цим, SET University та Київська школа економіки проводитимуть спільну підготовчу та вступну кампанію для абітурієнтів.

Оскільки підприємництво в ДНК SET University, команда  за підтримки європейських партнерів запустить бізнес-акселератор. На базі нього студенти зможуть будувати свої власні стартапи. У цьому їм будуть допомагати ментори з українських та іноземних  технологічних компаній, інвестиційних фондів та міжнародних інституцій. Також команда SET розглядає можливість запуску акселератора з європейськими партнерами для залучення підприємців до розробки онлайн-рішень, що допомагатимуть вирішувати гуманітарну кризу в Україні.

“Після нашої перемоги нам потрібно буде відбудовувати країну, а серце і основа всього – це наші люди. І нам дуже важливо зберегти інтелектуальний потенціал і незалежність України, не допустити відтік мізків. Наша задача – навчити якомога більше талановитої молоді. Навіть якщо вони опинилися за кордоном, ми дуже хочемо, щоб вони почувалися частиною України, і могли навчатися у нас – таку можливість дає онлайн. А ще ми хочемо, щоб вони знали, що для них є можливості вдома. Тому ми кооперуємося з ІТ-компаніями, кластерами та міжнародними акселераторами, щоб допомогти нашим майбутнім студентам знайти роботу і стажування, а можливо, і запустити свій власний стартап”, – зазначає Ірина Вольницька, президент SET University.

На даному етапі SET University знаходиться у пошуку фінансової підтримки. Зокрема, університет планує залучити міжнародні фонди та ІТ-спільноту до фандрейзингу, щоб надалі спрямувати кошти на стипендії, створення навчальних програм та акселератору.

Окрім того, наразі SET University долучився до заснування ініціативи Український глобальний університет. Вона надасть українським студентам, науковцям та викладачам можливість навчатися та проводити свої дослідження в найкращих навчальних закладах по всьому світу. Зараз вже понад 30 університетів погодились надати українцям спрощені умови вступу та підписали відповідний меморандум про співпрацю.

Як розповідають засновники SET University – ІТ-підприємець Сергій Токарєв та Київська школа економіки, – впродовж трьох років університет планує навчити близько 10 тисяч ІТ-підприємців. Навчальний заклад хоче надавати українцям нові навички у такий непростий час, щоб надалі люди змогли відбудовувати Україну та посилювати її економіку. Засновники університету вірять: акселератор на базі ВНЗ зіграє тут визначну роль, адже з нього вийдуть повноцінні ІТ-фаундери та ІТ-компанії міжнародного рівня.

Нагадаємо, презентація SET University відбулася 7 грудня в столичному КВЦ Парковий. Ініціатори університету – Сергій Токарєв, Founding Partner Roosh, разом із Київською школою економіки. Як розповідають засновники, підхід університету націлений на розвиток умінь, необхідних ІТ-підприємцям. Студенти будуть захищати ідеї, розробляти бізнес-плани, запускати стартапи та працювати з реальними кейсами ІТ-компаній. Також на базі університету створять венчурну студію, яка інвестуватиме у найуспішніші стартапи студентів. В якості дипломної роботи студенти презентуватимуть ідею або проєкт стартапу.