Питання вуличної інфраструктури, оздоровлення дітей та підтримання обороноздатності обговорили депутати Черкаської міської ради.

Про це інформує пресслужба ЧМР, передає ChesnoNews.

На початку 39-ї сесії депутати озвучили низку звернень. Роботу почали із вшанування хвилиною мовчання пам’яті захисників, полеглих за незалежність України. Потім перейшли до розгляду різного.

Зокрема, депутатка Катерина Холупняк на підставі звернення мешканців Південно-Західного району Черкас надала пропозицію доручити заасфальтувати ділянку на вул..О.Теліги, де провели ремонт тепломережі. Поруч знаходяться будинок для родин з молоддю з інвалідністю та міська дитяча лікарня, і відсутність нормального тротуару створює незручності для цих людей. Секретар Черкаської міської ради Юрій Тренкін запропонував дати відповідне доручення департаменту вуличної інфраструктури.

Депутатка Любов Майборода нагадала колегам, що згідно з чинним законодавством депутати Черкаської міської ради повинні раз на рік письмово звітувати про свою діяльність. Останній термін звіту минає у квітні. Також вона попросила внести до порядку денного звернення до вищих органів влади стосовно законопроекту про інститут реєстрованих партнерств.

Депутат Віталій Красюк для безпеки дорожнього руху в місті попросив дати доручення профільному департаменту створити у Черкасах інтерактивну дорожню мапу. Вона має містити інформацію про поточний стан дорожнього покриття, ремонтні роботи, які проводяться на дорогах міста, організації, які ці роботи проводять, наявність парковок, погодні умови тощо. Інформація на сервісі має постійно оновлюватися.

Депутатка Валерія Шинкарьова звернулася до колег із пропозицією про надання у Черкасах послуг громадських вбиралень модульного типу, в тому числі для людей з особливими потребами та матерів з немовлятами. Такі вбиральні поширені в Європі та впроваджуються у низці українських міст. Черкаси мають забезпечити доступні та інклюзивні вбиральні для містян, внутрішньо переміщених осіб і гостей нашого міста.
Водночас депутат Роман Діскант запропонував зобов’язати підприємців надавати такі послуги вбиралень, які знаходяться у їхніх закладах: магазинах, кафе, ресторанах тощо.

Депутат Георгій Гладкий оприлюднив депутатське звернення з пропозицією ухвалити проект рішення про призупинення в місті діяльності політичних партій, зокрема, ОПЗЖ. Юрій Тренкін відповів, що ухвалення таких рішень належить до повноважень Верховної Ради України.

Депутатка Катерина Холупняк попросила надати слово військовому капелану та громадському діячеві Володимиру Педьку. Він наполягає на тому, щоб умови для оздоровлення черкаських дітей у таборах були якомога кращими. В обговоренні взяли участь депутати Сергій Кудактін, Роман Діскант, Катерина Холупняк, Павло Карась, Надія Івашкова. За його результатами було дано доручення департаменту соціальної політики щодо створення комісії, яка б чітко визначила критерії, за якими обиратимуть заклади для оздоровлення дітей.

Депутат Сергій Шмиголь звернувся до депутатів Черкаської міської ради та департаменту фінансової політики з пропозицією дослідити можливість закупівлі дронів для потреб наших захисників та вивчити досвід інших міст. В обговоренні взяли участь низка депутатів та директорка департаменту фінансової політики Тетяна Харенко.

Депутат Геннадій Шевченко підкреслив, що відповідні структурні підрозділи міської ради мають підготувати доповідь щодо можливих шляхів вирішення цього питання. Доручення з цього приводу дали управлінню цивільного захисту та департаменту управління справами та юридичного забезпечення.

Депутати розглянули заяву заступника міського голови Павла Валенчука, який вирішив піти із займаної посади. Адже рішення про звільнення посадової особи приймається тим органом, який приймав її на посаду – тобто радою. Проєктом передбачено звільнити 9 квітня заступника міського голови Павла Валенчука із займаної посади, а з 10 квітня виключити зі складу виконавчого комітету. За звільнення Павла Валенчука проголосували 35 депутатів.

Також народні обранці ухвалили зміни до бюджету та програми соціального та економічного розвитку. Серед іншого, виділили кошти на підтримку військових і силових структур. Також передбачили кошти на компенсацію вартості генераторів для представників малого і середнього бізнесу (2 млн.грн.спрямували із резервного фонду).

Депутати підтримали створення тимчасової контрольної комісії за дотриманням законодавства при вирубці лісу на земельній ділянці перехрестя вулиць Лісова просіка та С.Бандери (кол. Можайського). Під час розгляду цього питання заслухали забудовника Альберта Норченка та представницю громадськості Лідію Бережну. «За» це питання проголосували 30 депутатів. До складу комісії увійшли представники усіх депутатських фракцій.

Також депутати підтримали програму соціального захисту дітей; затвердили декілька статутів комунальних підприємств у новій редакції, затвердили список присяжних і розглянули низку земельних питань.

«Дякую Збройним Силам України за те, що ми змогли провести це сесійне засідання і ухвалити важливі для громади рішення. Також вдячний колегам за результативні голосування», – зазначив секретар Черкаської міської ради Юрій Тренкін.