Одним із засобів забезпечення збереження та охорони культурного надбання суспільства законодавством визначено розроблення історико-архітектурних опорних планів історично населених місць України. Ця науково-проєктна документація, що є складовою генерального плану населеного пункту, фіксує об’єкти культурної спадщини на території певного населеного пункту та має убезпечувати такі об’єкти від руйнування, втрату автентичності, пошкодження при реконструкції та забудові населеного пункту.

Про це інформує пресслужба Черкаської обласної прокуратури, передає ChesnoNews.

На території Черкащини 13 історично населених місць, серед яких місто Кам’янка.

Чинним законодавством саме на виконавчі комітети місцевих рад покладено обов’язок вжиття заходів щодо замовлення, розроблення та затвердження історико-архітектурних опорних планів.

Як раніше повідомлялося, за позовом прокурора суд апеляційної інстанції визнав протиправною бездіяльність виконавчого комітету Кам’янської міської ради та зобов’язав його вжити заходів щодо замовлення розроблення історико-архітектурного опорного плану історичного міста Кам’янка, яке занесено до Списку історичних населених місць України.

Навіть після винесення судового рішення посадовими особами виконавчого комітету Кам’янської міської ради не вжито належних заходів щодо замовлення та розроблення зазначеної науково-проєктної документації.

У зв’язку з невиконанням судового рішення Смілянською окружною прокуратурою внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 382 КК України.

Наразі досудове розслідування триває.