В умовах воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки вкрай важливим є забезпечення агропромислового комплексу держави елітним та репродуктивним насінням, садивним матеріалом, племінною продукцією тощо, втілення новітніх та передових форм землеробства. Тому одним з пріоритетів представницької діяльності прокурорів у сфері земельних відносин є питання збереження земель Національної академії аграрних наук України, основним призначенням якої є реалізація наукових розробок у вказаній сфері.

Про це інформує пресслужба Черкаської обласної прокуратури, передає ChesnoNews.

Зміна цільового призначення та припинення права постійного користування земельними ділянками наукових установ, підприємств та організацій НААН України, що належать до особливо цінних земель, допускається лише для розміщення на них об’єктів, визначених Земельним кодексом України та чинним законодавством.

Натомість прокуратурою встановлено факт передачі в комунальну власність Городищенської міської ради 12 земельних ділянок загальною площею понад 20 гектарів, що перебували в користуванні Черкаської дослідної станції біоресурсів НААН України, оскільки це унеможливлює їх використання за цільовим призначенням.

З метою повернути вказані землі державі Черкаська обласна прокуратура звернулася до суду з відповідним позовом.