Більшість батьків звикли, що небезпека чатує на дітей скрізь, окрім рідного помешкання. Проте часто діти травмуються саме вдома.

Про це інформує Сектор комунікації поліції Черкаської області, передає ChesnoNews.

На жаль, ситуації, коли діти травмуються або навіть гинуть, випадаючи з вікон – не рідкість. Навіть, найвідповідальніші батьки можуть не встежити за малюком, або просто не припускають, що йому буде під силу піднятися на підвіконня та відчинити вікно. Але запобігти таким ситуаціям цілком реально. Москітна сітка на вікні не зменшує, а збільшує ризик випадіння.

По-перше, вона дає дитині помилкове відчуття опори. Якщо перед порожнім віконним отвором дитина може зупинитися, то натягнуте полотно підсвідомо сприймається, як щось стійке та міцне.

По-друге, жодне кріплення не може витримати вагу 10 і більше кілограмів, тому будь-яка спроба дитини спертися на сітку майже гарантовано закінчиться падінням і важкими травмами.

Ось декілька рекомендацій, які вбережуть вашу дитину від такого лиха, як випадіння з вікна.

– Відсуньте від вікон дивани, столи, стільці та інші предмети інтер’єру, які дитина може використовувати як сходинку. Чим складніше буде дістатися дитині до підвіконня, тим краще.

– Не заохочуйте дітей гратися на підвіконні (навіть якщо воно дуже зручне та широке).

– Не показуйте через вікно, тримаючи на руках дитину, як тато йде на роботу, пролетіла пташечка чи пробігла собачка. Москітна сітка створює ілюзію безпеки. Насправді вона не витримає вагу дитини.

– Встановіть на вікно ручку з замком: – установка займе лише 1 хвилину – можна зняти ручку будь-якої миті й забрати з собою – дозволяє провітрювати приміщення. Спробуйте пояснити малюку небезпеку, до якої призведе випадіння з вікна. Підійдуть і бесіди, і книжки з малюнками, а також, і навчальні мультфільми.

Не залишайте дітей без нагляду.

Пам’ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!