Автори нового дослідження, опублікованого у виданні Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, вважають, що вивчення Урана допоможе виявити загадкову Дев’яту планету. Її існування видасть гравітаційний вплив, який планета чинитиме на космічний апарат, що полетів вивчати Уран.

Про це повідомляє Inverse, передає ChesnoNews.

Уже давно астрономи намагаються з’ясувати, чи існує десь на околицях Сонячної системи невловима Дев’ята планета. Деякі вчені вважають, що вона все ж таки там має бути, адже на це вказують незвичні орбіти багатьох об’єктів, які розташовані далеко за Нептуном. Тобто на них може впливати своєю гравітацією масивний об’єкт, який може бути тією самою Дев’ятою планетою.

У NASA зараз розглядають можливість уперше відправити спеціальну місію для вивчення Урана, й автори нової наукової роботи вважають, що за допомогою цього апарата можна знайти ознаки існування Дев’ятої планети.

Якщо ця планета існує, то вона чинитиме гравітаційний вплив на космічний зонд, який перебуватиме неподалік від Урана. Завдяки цьому траєкторія польоту апарата трохи змінюватиметься, але цього буде достатньо для того, щоб зробити важливі висновки. Зокрема, ці дані допоможуть ученим знайти місце, де шукати Дев’яту планету.

Хоча на зонд, що летить до Урана, також можуть впливати гравітація Нептуна та Юпітера, все ж учені вважають, що можна відокремити цей вплив від впливу Дев’ятої планети.

Учені вважають, що вплив гравітації невидимої планети тільки посилюватиметься в міру наближення зонда до Урана. Також дані радіолокації з космічного апарата мають допомогти астрономам оцінити масу Дев’ятої планети, а також показати те місце, куди потрібно направити телескопи, щоб її знайти.

Автори дослідження вважають, що в результаті отриманих даних вони зможуть звузити регіон пошуку до невеликої ділянки космосу на краю Сонячної системи.

Але оскільки Дев’ята планета (якщо вона все ж таки там є) перебуває дуже далеко від Сонця, то вона відбиває занадто мало світла. Тому її пошук буде складним завданням навіть для дуже потужних телескопів. І все ж астрономи налаштовані оптимістично.