На засіданні виконавчого комітету підтримали проект рішення про невпровадження на території Черкас карантину вихідного дня. Таке рішення ухвалила й місцева комісія ТЕБ та НС, засідання якої відбулося під час виконкому.

Про це повідомляє кореспондент видання 18000, передає ЧЕСНО.

На засідання виконавчого комітету прийшли підприємці, які просили не впроваджувати в місті карантин вихідного дня. За їхніми словами, він “уб’є” їхній бізнес, оскільки саме у вихідні вони отримують 50% виручки. Підприємці просили дозволити працювати маленьким магазинам, закладам харчування, а також ТРЦ, площа яких може забезпечити дотримання дистанції, та ринкам.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко заявив, що не бачить потреби вводити такий карантин. “Так, є проблеми, але їх потрібно вирішувати не таким способом. На сьогоднішній день ми протестували близько 60 тисяч жителів Черкас. Є проблеми з тестами, є проблеми з ліжкомісцями, але ми маємо це вирішувати не за рахунок підприємців, – зазначив Бондаренко. – Я пропоную не підтримувати карантин вихідного дня”.

Підтримав позицію мера й директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг ЧМР Всеволод Кульчиковський, зауваживши, що, на його думку, з медичної точки зору такий карантин не є ефективним. “Із протиепідемічної точки зору це рішення некоректне. Воно не призведе до покращення ситуації. Є градація місць, де найчастіше виникають зараження, от в ній одне з перших місць займають кабінети лікарів. Зараз у них найбільш часто відбуваються зараження”, – розповів головний медик Черкас.

Водночас член виконавчого комітету Сергій Амброс зауважив, що рішення про невпровадження карантину має ухвалювати комісія ТЕБ та НС. Як наслідок, під час виконкому відбулося засідання й комісії ТЕБ та НС, на якому проголосували за невпровадження карантину вихідного дня на території міста Черкаси.

У зв’язку з цим у Черкасах дозволяється:

  • вільне пересування по місту;
  • приймати відвідувачів у закладах громадського харчування, включно й на вихідних;
  • робота ТРЦ;
  • приймання відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах;
  • приймання відвідувачів в інших закладах розважальних закладах;
  • приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері торговельного й побутового обслуговування населення;
  • діяльність закладів культури;
  • робота ринків.