Голова Державної служби геології та надр України Роман Опімах презентував Інвестиційний атлас надрокористувача. Сервіс, який не має аналогів в Україні, розробили спільно із ДНВП «Геоінформ України», НАК «Надра України», ДГП«Укргеофізика» та УкрДГРІ.
«Це вперше Державна служба геології та надр реалізувала подібний проект, ми запозичили досвід інших країн і створили путівник для інвесторів, мета якого — ознайомити надрокористувача із об‘єктами, готовими для інвестування», — каже Роман Опімах.
За словами керівника Служби, Атлас буде постійно оновлюватись та доповнюватись актуальною інформацією. Наразі у ньому шість кошиків, що репрезентують категорії об’єктів за видами корисних копалин: вуглеводні, металічні руди, неметалічні руди, підземні води, горючі тверді копалини, дорогоцінне і напівдорогоцінне каміння. У Службі відібрали перспективні площі для перших трьох категорій. Водночас, надрокористувачам пропонують самостійно номінувати лоти по будь-якій із шести категорій.
«Кожен надрокористувач має право ініціювати виставлення ділянки із запропонованого переліку на відкриті електронні аукціони та номінувати свої пропозиції. Це ваш шанс перемогти у відкритих та конкурентних торгах», — зазначив Роман Опімах.
Він нагадав, що створення Атласу проводиться у рамках державної політики по залученню інвестицій у сферу надрокористування. «Держгеонадра повинна стати прозорою сервісною установою, яка створює комфортні умови для залучення інвестицій і розвитку видобувної галузі», — додав Роман Опімах.