До Водохреща в області визначили місця для купання. Їх на Черкащині офіційно 70. Поряд із визначеними місцями, починаючи з ранку 18 січня, із складу співробітників Управління ДСНС України у Черкаській області та пожежно-рятувальних частин в регіонах, будуть встановлені спеціальні рятувальні пости. Також рятувальники здійснюватимуть посилене патрулювання місць масового перебування людей на інших водних об’єктах.
Про це повідомляє Управління ДСНС України у Черкаській області.
Загалом, під час свята, у заходах, спрямованих на забезпечення безпеки громадян, які прийдуть до йорданей, будуть задіяні 228 рятувальників та 34 одиниці техніки.
Крім співробітників ДСНС, біля водойм встановлять пости обласної комунальної рятувальної служби та волонтерів.
В обласному центрі йордані будуть підготовлені у п’яти місцях:
- пляж «Митницький» (перехрестя вул. Сержанта Смірнова – вул. Героїв Дніпра).
- пляж розважального комплексу «Рів`єра».
- пляж «Річковий порт» (вул. Козацька, район Фітнес-клубу).
- пляж розважально-оздоровчого комплексу «Бочка».
- пляж, розташований поблизу пл.700-річчя
Глибоко поважаючи прагнення віруючих саме у такий спосіб долучитися до відзначення свята Водохреща, рятувальники з урахуванням досвіду попередніх років, роблять усе необхідне, аби попередити виникнення нещасних випадків з людьми, які збираються зануритися у крижану воду.
Кілька порад громадянам щодо правил безпеки під час занурення.
Не занурюйтесь в необладнаних та не перевірених рятувальниками на безпеку дна місцях. Не варто розпочинати «хрещенські розваги» в місцях, де немає представників медичної та рятувальної служб.
Не вживайте алкоголь до і одразу після занурення.
Не дозволяйте пірнання дітей у холодну воду без нагляду батьків чи дорослих.
Не можна пірнати у воду безпосередньо з криги. Під час групового купання, кількість людей, які одночасно знаходяться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб.
У жодному разі не пірнайте у воду. Заходьте в ополонку повільно й обережно. Уникайте великого скупчення людей біля купелі. Пам’ятайте, що глядачі не повинні виходити на кригу, а бажаючим варто дотримуватися черги та обережно підходити до ополонки.
Всім відвідувачам хрещеної купелі необхідно знати: рекомендований час перебування у холодній купелі становить не більше 10 секунд, а пірнати можна не більше трьох разів, – після чого потрібно перевдягнутися у сухий теплий одяг і піти в підготовлене обігріте приміщення або автомобіль, де відразу випити гарячого чаю з медом.