Швидше, комфортніше та якісніше – саме так відтепер надаватимуть послуги з томографії у Черкаському обласному онкологічному диспансері. Нині сюди придбали новий комп’ютерний томограф нового покоління від фірми «Philips». На нього з обласного бюджету спрямували 24,5 млн грн.
Як працює обладнання ознайомився заступник очільника облдержадміністрації Юрій Лесюк, розповідає пресслужба Черкаської ОДА.
Комп’ютерний томограф має у 2-3 рази нижчу дозу променевого навантаження, ніж апарат попереднього зразка, що працював в онкодиспансері, та швидку реконструкцію зображень. Повністю пройти обстеження на ньому можна за 5-7 хвилин. Лише за 12 секунд сканування пацієнта, томограф робить 128 якісних знімків.
Таке оновлення керівник обласного онкодиспансеру Віктор Парамонов називає довготривалою інвестицією у здоров’я черкащан. Відзначає, новий томограф замінив попередній двозрізовий. Нині ж працює у тестовому режимі, а вже з середини лютого, по завершенню навчання медперсоналу та ліцензування, запрацює на повну потужність.
– Дуже приємно бути свідком таких разючих змін в системі охорони здоров’я, зокрема в діагностуванні та виявленні онкології, – відзначив заступник очільника області Юрій Лесюк. – Можливість медичних фахівців працювати на сучасному обладнанні, яке відповідає світовим стандартам, наближає послуги для черкащан до європейського рівня. Наш онкодиспансер – у п’ятірці кращих за якістю послуг в Україні. Зі свого боку ми докладатимемо зусиль, аби система скринінгу онкопатологій на Черкащині запрацювала належним чином у найкоротші терміни.
Таке технологічне надбання в онкодиспансері співпало з відзначенням Всесвітнього дня боротьби з раком. З цієї нагоди колектив установи вітали обласні владці та меценати. Грамотами та подяками відзначили лікарів та медичний персонал.
Загалом лише за останні декілька років в онкологічному диспансері, за підтримки обласної ради та адміністрації, провели низку важливих оновлень. Так, торік тут створили центр високодозової хіміотерапії з трансплантацією аутологічних гемопоетичних стовбурових клітин кісткового мозку та периферичної крові. І вже у листопаді минулого року провели першу аутотрансплантацію. За наявності ж фінансування таку послугу зможуть отримувати 30-40 пацієнтів на рік.
На базі обласного онкодиспансеру функціонують обласний профілактично–лікувальний консультативний скринінговий центр «Здоров’я жінки» та центр паліативної допомоги. Крім того, обласний лікувально-діагностичний гематологічний центр диспансеру має блок з палатами інтенсивної хіміотерапії гемобластозів. 2018 року тут провели капітальний ремонт та створили «чисті» палати.
Відзначимо, щорік в онкологічний диспансер госпіталізується близько 14 тисяч пацієнтів, а диспансерно-поліклінічне відділення установи відвідує понад 60 тисяч осіб. Онкологічний диспансер має в своїй структурі стаціонар на 480 ліжок, диспансерно-поліклінічне відділення на 150 відвідувань в день, канцер-реєстр, який утримує інформацію про 140 тисяч онкохворих. Тут працює більше 120 лікарів, понад 220 осіб середнього медичного персоналу та 160 – молодшого медичного персоналу.