Фахівці управління цивільного захисту Черкаської міської ради пояснили алгоритм евакуації.

Про це інформує пресслужба ЧМР, передає ChesnoNews.

Евакуація є основним способом захисту населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації в Черкасах.

ПОРЯДОК ДІЙ ПІД ЧАС ЕВАКУАЦІЇ

Перед повідомленням про порядок та початок евакуації буде подано звуковий сигнал «УВАГА, ВСІМ!» – переривисте звучання електросирен. Почувши цей сигнал, необхідно увімкнути гучномовці радіомовлення, телевізори та вислухати повідомлення.

Населення зобов’язане негайно залишити свої квартири та власні будинки, при цьому відключити електричну мережу, газ, воду, закрити вікна і квартирки, двері і вийти на збірні евакуаційні пункти та пункти посадки на автотранспорт, або у безпечні зони, вказані в повідомленні.

Евакуація передбачається комбінованим способом, при якому основна частина населення виходить пішки. Збір населення, реєстрація та відправка колон буде проводитись на збірних евакуаційних пунктах.

Люди похилого віку (чоловіки старші 65 років, жінки старші 60 років), вагітні жінки, жінки з дітьми до 10 років, хворі, інваліди збираються на пунктах посадки на автотранспорт.

При виході з собою взяти: документи, гроші, продукти харчування та воду на три доби, постільну білизну, необхідний одяг та взуття вагою не більше 50 кг на кожного члена сім’ї, дітям дошкільного віку вкласти в кишеню або пришити до одягу записку, де зазначається прізвище, ім’я та по-батькові дитини та батьків і домашню адресу. Обов’язково взяти з собою засоби індивідуального захисту (респіратори, марлеві пов’язки).

На збірних евакуаційних пунктах, пунктах посадки на автотранспорт уважно слухайте та чітко виконуйте всі розпорядження посадових осіб евакуаційних органів та органів охорони громадського порядку.

Свій збірний евакуаційній пункт та пункт посадки на автотранспорт Ви можете дізнатися у витягу з Плану евакуації населення м. Черкаси.

У безпечному місці вас приймуть і розмістять в громадських будівлях чи житлових будинках. Для евакуйованих буде організоване комунально-побутове та медичне обслуговування. Ви ж в свою чергу зобов’язані виконувати всі розпорядження приймальних евакуаційних органів та місцевих органів влади.

У разі загрози виникнення або виникнення надзвичайної ситуації місцевого або регіонального рівнів, після прийняття рішення про евакуацію, населення прибуває на збірні пункти евакуації, на яких формуються колони та відправляються в місця розміщення евакуйованого населення або в проміжні пункти евакуації.

Ознайомитися із картою збірних пунктів евакуації можна за ПОСИЛАННЯМ.